ayı piyasası

kripto borsa ayı piyasasında yapılacak 4 şey!

Dijital para ayı piyasasında yapılacak 4 şey! Bu eylemleri bilmek ister misiniz? Ayı piyasasının ne anlama geldiğini biliyor musunuz? En iyi ayı piyasası stratejileri nelerdir? Dijital para birimlerinin aşağı piyasasının özellikleri nelerdir? Bir ayı piyasasının neden bu kadar nahoş olduğunu düşünüyorsunuz? Dijital para biriminin fiyatı neden düşüyor? Ayı piyasasının yatırım üzerindeki etkisi nedir?Ayı piyasası, dijital para birimlerinin veya diğer finansal varlıkların uzun vadeli düşen fiyatlarıdır. Bu tür piyasalar, dijital para birimlerinin ticareti ve ticareti sırasında çok stresli olabilse de, bir tüccarın veya tüccarın bu piyasalarda hayatta kalabilmesi ve sermayesini kaybetmemesi gereken yatırım döngülerinin bir parçasıdır. Bu gibi durumlarda paniğe kapılmamak ve uzun vadeli yatırım hedeflerinize odaklanmak önemlidir. Dijital para ayı piyasasında yapmanız gereken 4 şey yazımızda sizlere ayı piyasası veya ayı piyasası hakkında bilgi vermeye ve ayı piyasasının yatırım üzerindeki etkisini incelemeye çalışıyoruz.

ayı piyasası
ayı piyasası-2

Ayı Piyasası Hakkında

Belki bu soru aklınıza gelmiştir, ayı piyasası nedir? Bu soruya cevaben ayı piyasası, dijital para birimlerinin fiyatının sürekli olarak düştüğü bir piyasadır diyebiliriz. Bu piyasada kripto para fiyatları düşüş trendinde daha düşük fiyat desteklerine ulaşıyor. Finansal piyasalarda iniş ve çıkışların olduğu döngüler vardır. Kriptoda bir ayı piyasasının başlamasıyla çoğu tacir ve yatırımcı, dijital para birimleri satın alma veya tutma isteklerini kaybeder.Bir ayı veya ayı piyasasının, tüm kripto para birimlerinin fiyatının yüksek hacim ve boyutlarda düştüğü ve düştüğü ve satın alıp tutarak kar elde edemediğiniz zaman olduğunu bilmek ilginçtir. Genel olarak, bu süreler önemli ve yoğun büyümelerin ardından gerçekleşir ve önümüzdeki yıllarda piyasa trendini düzeltmek ve devam ettirmek için gereklidir, ancak ayı piyasalarında çoğu tacirin cesareti kırılır ve piyasadan milyarlarca dolar para çekilir. Düşüş piyasasındaki tüccarlar çok fazla kayıp yaşayabilir. Bu pazarda bazı iyi stratejilere aşina olmalısınız.

ayı piyasası -3
ayı piyasası-4

Kripto Borsa ayı piyasasında ne yapılmalı?

Ekonomik durum uygun olmadığında ve yatırımcılar piyasa hakkında karamsar olduğunda ve bu durumda dijital para birimlerinin fiyatı düşme eğilimi gösterir. Ayı piyasasında sermaye piyasasının ana endekslerinin değerinin en az %20’sinin sürekli olarak düştüğü bu duruma ayı piyasası denir. Ayı piyasasında farklı şeyler yapmanız gerekir. Bu nedenle yazının bu bölümünde dijital para birimlerinin ayı piyasasında uygun stratejileri incelemeye çalışıyoruz.

Ayı piyasası-5
Ayı piyasası-6
  1.  Fiyat düşerken ortalamayı düşürün: Ayı piyasasındaki en iyi stratejilerden biri, fiyat düştüğünde ortalama satın alma fiyatını düşürmektir. Strateji öyledir ki, dijital para birimlerinin fiyatı önceki zirveye döndüğünde, en düşük fiyat alıcıları iyi bir kar elde edeceklerdir. Ortalama alma stratejisi, birikimlerinizi daha küçük parçalara bölmeyi ve farklı zaman dilimlerinde birden fazla işlem yapmayı içerir.
  2.  Açığa satış kullanımı: Dijital para birimlerinin ayı piyasasında bir başka uygun strateji,  açığa satışın kullanılmasıdır. Kısa vadeli satış, dijital para birimlerini gelecekte düşük bir fiyattan tekrar satın alma niyetiyle yüksek bir fiyattan satmak anlamına gelir. Bu açığa satış, kripto para tüccarlarının, satılan varlıkları düştüğünde uzun vadede büyük karlar elde etmelerine yardımcı olur.
  3. Yatırım portföyünü çeşitlendirin: Yatırım portföyünü çeşitlendirmek, ayı piyasasındaki en iyi stratejilerden biridir. DCA kullanmak, yatırım portföyünü korumanın yollarından biridir. Bunu yaparak, alım satımınız daha küçük bir hacimde yapılabilir, ancak karşılığında genel riskinizi azaltmış olursunuz. Elbette dijital para birimlerini rastgele ve araştırmadan seçip bunlara yatırım yapmak yeterli değil.
  4. En iyi giriş noktalarını belirlemek için göstergeleri kullanın: Bir dijital para birimi ayı piyasasındaki bir diğer en iyi strateji, en iyi giriş noktalarını bulmak için göstergeleri kullanmaktır. Teknik analizden daha iyi anlayan yatırımcılar için, dijital para birimlerinin fiyat hareketini grafikler, göstergeler ve kalıplara dayalı olarak tahmin ederek, varlığın en düşük fiyat tabanına ulaştığı zamanı ölçmek için özel standartlar kullanılabilir. Elbette hiçbir gösterge tamamen kusursuz değildir, ancak çoğu size satın almanız için güçlü bir sinyal verebilir.
Ayı piyasası-7
Ayı piyasası-8

Ayı piyasasında nasıl trade yapılır?

Ayı piyasalarında traderlerin benimseye bileceği en kolay stratejilerden biri, sermayenizi nakit veya stablecoin’lerde tutmaktır. Sabit fiyat düşüşü sizin için uygun değilse, piyasa düşüş modundan çıkana ve fiyatlar yükselene kadar beklemek daha iyidir. Boğa piyasası olmasını bekliyorsanız, sermayenizi yatırın ve kâr edin. Varlıklarınıza aylar hatta on yıllar boyunca bile uzun vadeli dokunamayan ve onları elinde tutamayan insanlardan biriyseniz, ayı piyasası sizin için satış yapmak anlamına gelmez.

Özet ve sonuç:

Dijital para ayı piyasasında yapmanız gereken 4 şey yazımızda sizlere ayı piyasası veya ayı piyasası hakkında bilgi vermeye ve ayı piyasasının yatırım üzerindeki etkisini araştırmaya çalıştık. Dediğimiz gibi ayı piyasası, dijital para birimlerinin fiyatının sürekli olarak düştüğü bir piyasadır. Bu piyasada kripto para fiyatları düşüş trendinde daha düşük fiyat desteklerine ulaşıyor.

Yorum ekle

AY Finans 2023 Tüm hakları saklıdır.

Bizi takip edin

Kripto Borsaya Giriş Rehberi Ücretsiz e-book!

İndirme linki E-Posta adresinize gönderilecek..