Binance

Binance Chain (BnB Chain) Nedir?

Binance Smart Chain, Binance borsası, Binance blok zinciri ve Binance Coin (BNB) gibi Binance ekosisteminin tamamı, kripto para piyasasının büyümesinde önemli bir etkiye sahip oldu. Binance ekibi tarafından açıklanan üzere, bu ekosistemde önemli bir entegrasyon gerçekleştirileceği belirtilmektedir. Bu yeni ekosistem, BnB Chain adıyla tanınmaktadır.

Binance Smart Chain ve Binance Chain ağlarının entegrasyonu.

Binance Smart Chain ve Binance Chain’in önemli değişikliklerle karşı karşıya kalacağına dair birkaç hafta önce duyurular yapılmıştı. Önemli olan nokta, bu önemli değişikliklerin BEP20 ve BEP2 varlıklarının kullanıcıları üzerinde herhangi bir etkisi olmayacak olması ve bu ağların kullanıcılarından özel bir eylem gerektirmeyeceği. Binance CEO’su, BNB’nin “Build’N Build” kelimesinin kısaltması olduğunu ve topluluğun inşa etmesine ve topluluğun inşa etmesine izin vermesine izin verdiğini belirterek, Binance ekosistemi her gün gerekli altyapıyı sağlamak ve yeni ve kullanışlı hizmetler sunmak için çalışıyor.

Haberlere göre, bundan sonra Binance Smart Chain ve Binance Chain’in adları, daha önce duyulmuş olan BNB Chain olarak birleştirilecekler! Binance yetkilileri, bu iki ağın birleştirilmesinden bahsettiler ve bundan sonra Binance Smart Chain ve Binance Chain, BNB Chain adıyla tek bir ekosistem altında faaliyet gösterecekler.

Tabii ki, bu isim değişikliği, bu iki ağın nasıl çalıştığına herhangi bir etki etmeyecek ve bu hamle sadece Binance ekosisteminde daha fazla tutarlılık yaratmak için yapıldı.

Binance her zaman merkeziyetsizleşmeyi arttırmayı hedeflemiştir ve Binance tarafından yapılan bu hamle de kullanıcıların lehine olacaktır. Binance ağı bundan sonra daha güçlü ve merkezi hale getirilerek çalışmaya devam edecek. Bu ağ, GameFi, SocialFi ve Metaverse gibi büyük ölçekli programları da destekleyecek.

binance chain
binance bep20 tokenleri

Bir süredir Binance ile ilgili önemli değişikliklerin beklenildiği duyurulmuştu. Önemli olan şudur ki, bu değişiklikler, BEP20 ve BEP2 varlıklarının kullanıcıları üzerinde herhangi bir etkiye sahip değildir ve bu ağlarda kullanıcıların özel bir faaliyete ihtiyacı yoktur. Binance CEO’su bir tweet’te şöyle dedi:

BNB, “Build’N Build” kelimelerinin kısaltmasıdır ve toplumun inşa etmesine ve topluma inşa etmesine izin verir. Binance ekosistemi, bu sloganı benimser ve her gün gerekli altyapıları sağlamak ve yeni ve kullanışlı hizmetler sunmak için çalışmaktadır.

Haberlere göre, Binance Smart Chain ve Binance Chain ağları birleştirilecek ve bundan böyle bu iki ağ, BNB Chain adı altında tek bir ekosistem olarak faaliyet gösterecek!

Tabii ki, bu ad değişiklikleri, bu iki ağın nasıl çalıştığı üzerinde bir etkisi olmayacak ve bu hamle, sadece Binance ekosistemi içinde daha fazla tutarlılık sağlamak için yapıldı.

Binance, her zaman konsantrasyonu artırmaya çalışmıştır ve bu adım da Binance kullanıcılarına fayda sağlayacak.

Binance ağı bundan böyle çok daha güçlü ve merkezi olacak. Bu ağ, GameFi, SocialFi ve Metaverse gibi ölçeklenebilir büyük planları destekleyecek.

Haberlere göre, BNB Chain, özellikle büyük ölçekli programlar, örneğin GameFi, SocialFi ve Metaverse gibi alanlarda destekleyici olacaktır.

Binance Smart Chain alt yapısında neler değişiyor?

Söz konusu alt yapı değişikliklerinin sonucunda, Binance ağı Ethereum 2‘ye benzer hale gelecektir. Sonuçta, Binance Chain, BNB zincirindeki bir tür Beacon zinciri rolü oynayacak ve Binance Smart Chain farklı paylaşım zincirleri rolü oynayacak.

Bu iki blok zinciri, BNB zincirinin altında konumlandığında, Binance Chain, oylama süreçlerinde ve staking için kullanılabilen bir zincir haline gelir ve BNB Beacon Chain olarak adlandırılır.

Binance Smart Chain, ayrı zincirler olarak bölünecektir ve BNB Smart Chain (BSC) olarak adlandırılacaktır.

Son söz

Bahsedildiği gibi, Binance topluluğu her geçen gün büyüyor. Binance Smart Chain ve Binance Chain’in birleştirilmesi sadece ad açısından gerçekleştirildi ve söylediğimiz gibi, bu değişiklik, bu iki ağın performansı ve bileşenleri üzerinde herhangi bir etkisi olmayacak.

Yorum ekle

AY Finans 2023 Tüm hakları saklıdır.

Bizi takip edin

Kripto Borsaya Giriş Rehberi Ücretsiz e-book!

İndirme linki E-Posta adresinize gönderilecek..