işlem ücreti

En düşük işlem ücretine sahip kripto para birimleri hangileri?

Düşük işlem ücretleri ile dijital para birimlerinin tanıtılması; Bu kripto para birimlerini bilmek ister misiniz? İşlem ücretinin ne olduğunu biliyor musunuz? En düşük transfer ücretine sahip para birimi hangisidir? Dijital para birimi teknolojisinde işlem ücreti türleri nelerdir? Dijital para birimi ücretlerini hangi parametreler etkiler? En düşük dijital para birimi ücreti nedir? Hangi dijital para birimi değişimi, kullanıcıları için en düşük ücreti alır? En düşük işlem ücretine sahip dijital para birimleri hangileri?Dijital para birimi yatırımcılarının ve tüccarlarının en önemli ve temel endişelerinden biri, işlem ücretlerinin maliyetidir. Temel olarak, bu konu, daha az alıp satan uzun vadeli yatırımcılardan çok günlük tüccarlar için bir endişe kaynağıdır. Çünkü dijital para birimlerinin işlem ücretleri çok yüksek. Birçok tüccar, dijital para birimlerinin işlem ücretlerini düşürmeye çalışır. Hangi dijital para birimlerinin en düşük işlem ücretlerine sahip olduğu makalesinde deniyoruz? Size işlem ücretleri hakkında bilgi vereceğiz ve bu kripto para birimlerine aşina olabilmeniz için düşük işlem ücretlerine sahip dijital para birimlerini tanıtacağız.

işlem ücreti
işlem ücreti-2

İşlem ücreti nedir?

Belki de bu soru aklınıza gelmiştir, işlem ücreti nedir? Bu soruya cevaben, işlem ücretlerinin ilk olarak Bitcoin’de bir anti-spam aracı olarak ortaya çıktığını söyleyebiliriz, ancak blok zincirinin en önemli özelliklerinden biri haline gelebilirler. İşlem ücreti, kripto paraları başka bir cüzdana veya adrese transfer ettiğinizde ödenir. Blok zincirindeki işlemlerin işlenmesi ve onaylanması çok fazla çaba gerektirir ve madencilerin çabalarını telafi etmek için bu ücretin ödenmesi gerekir. İşlem ücretleri, blockchain ağının ne kadar meşgul olduğuna bağlı olarak dalgalanabilir.Dijital para birimi ağında bir işlem gerçekleştirmenin, yaptığımız diğer işlemler gibi blok zinciri ağlarındaki işlem ücretlerini ve işlem ücretlerini içerdiğini bilmek ilginçtir. Dijital para birimi kullanıcılarının kendi işlemlerini onaylamak için ödedikleri bu ücrete transfer ücreti veya işlem ücreti denir. Ağdaki bir adresten diğerine dijital para göndermek bir ücret içerir. Kullanıcının ağdaki transfer ücretini değiştirmesi mümkündür ve herkes işlemin koşullarını göz önünde bulundurarak en uygun ücret oranını belirleyebilir.

işlem ücreti-5
işlem ücreti-6

İşlem ücretleri düşük dijital para birimleri

Daha önce de söylediğimiz gibi, dijital para birimi işlemlerini gerçekleştirme ücreti, bu kripto para birimlerini bir hesaptan diğerine aktarırken kullanıcılardan alınan bir ücreti içerir. Hatta işlemlerin onaylanması ve blockchain’e kaydedilmesi için bir işlem ücreti alınmaktadır. Bazı kripto para birimleri düşük işlem ücretlerine sahiptir. Bu amaçla yazımızın bu bölümünde işlem ücretleri düşük olan dijital para birimlerini tanıtmaya çalışıyoruz ki bu para birimlerini tanıyıp transferlerinizi bu para birimleri ile gerçekleştirebilesiniz.

xlm
xlm-2

XLM

İşlem ücretleri düşük olan dijital para birimlerinden biri de Stellar veya XLM’dir. Stellar ağının son derece hızlı olduğunu ve ödemelerin birkaç saniye içinde onaylandığını bilmek daha iyidir. Her işlem için ortalama ücret çok düşüktür ve 0,0001 Stellar civarındadır. Bu nedenle Stellar, en düşük kripto para birimi işlem ücretlerini ödemek isteyenlerin popüler bir tercihi haline geldi.

IOTA
IOTA-2

IOTA

IOTA, çevre dostu, düşük işlem ücretleri ile en iyi dijital para birimlerinden biridir. IOTA, işlemler için herhangi bir ücret talep etmeyen açık bir protokoldür. IOTA Vakfı, Berlin merkezli, IOTA belirtecinin gelişimini yöneten, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Iota işlemlerinin maliyeti sıfırdır. IOTA ağında madenci yoktur ve güçlü bilgi işlem gücüne ihtiyaç duymadan her işlem yapılabilir.

ADA
ADA-2

CARDANO

Düşük işlem ücretleri ile en iyi dijital para birimlerinden bir diğeri de ADA kısaltması ile Cardano kripto para birimidir. Cardano ağı, hızlı gelişimi nedeniyle birçok kişinin ilgisini çekmiştir. Goquen güncellemesi, kullanıcıların Cardano’nun şeffaf ağında Dapp’ler oluşturmasına yardımcı olan Cardano akıllı sözleşmelerini getirdi. Cardano, çok düşük işlem ücretleri, uygulamaları ve güçlü bir temel ile kısa sürede DeFi topluluğundaki en popüler kripto ağlarından biri haline geldi.

LİTECOİN
LİTECOİN-2

LİTECOİN

Litecoin veya LTC, tüccarlardan küçük bir işlem ücreti alan başka bir dijital para birimidir. Litecoin başlangıçta bir ödeme yöntemi olarak yaratıldı ve bu, geliştiricinin işlem ücretlerini mümkün olduğunca düşük tutmasına yol açtı. Ortalama işlem ücreti, işlem başına yaklaşık 0,007 ABD dolarıdır ve her işlemin tamamlanması yaklaşık iki dakika sürer.

TRX
TRX-2

TRX

İşlem ücretleri düşük olan en iyi dijital para birimlerinden bir diğeri de TRX kısaltmasıyla Tron kripto para birimidir. Tron 2017 yılında kuruldu ve piyasa değeri birkaç yıl içinde 1,6 milyar dolara ulaştı. Tron, erken kripto para birimlerinin yapısını iyileştirmek için Bitcoin’den ilham aldı. Şu anda, ortalama işlem ücreti bir kuruşun çok altında ve bu da onu para göndermek veya almak için iyi bir seçenek haline getiriyor. Tether tarafından çıkarılan bir stablecoin olan USDT de Tron ağında mevcuttur ve Tether’lerinizi bu ağ üzerinden çok düşük bir maliyetle gönderip alabilirsiniz.

Özet ve sonuç:

Makalede denedik Hangi dijital para birimleri en düşük işlem ücretlerine sahip? Size işlem ücretleri hakkında bilgi vereceğiz ve bu kripto para birimlerine aşina olabilmeniz için düşük işlem ücretlerine sahip dijital para birimlerini tanıtacağız. Dediğimiz gibi, işlem ücretleri ilk olarak Bitcoin’de bir anti-spam aracı olarak tanıtıldı, ancak blok zincirinin en önemli özelliklerinden biri haline gelebilir. Düşük işlem ücreti alan dijital para birimleri arasında Stellar, Tron, Litecoin, Cardano, Iota vb. dijital para birimlerini sayabiliriz.

Yorum ekle

AY Finans 2023 Tüm hakları saklıdır.

Bizi takip edin

Kripto Borsaya Giriş Rehberi Ücretsiz e-book!

İndirme linki E-Posta adresinize gönderilecek..