Şartlar ve Koşullar

Şartlar ve Koşullar

Mesafeli Sözleşmeler

3K+

Kursiyer
Bize güveniyor

1K+

Her Ay
Yeni Katılım

Ayfinans

Uzaktan Eğitim Satış Sözleşmesi

Uzaktan Eğitim Satış Sözleşmesi

Ayfinans (Ayfin Bilişim Teknolojileri ve finansal eğitim Hiz. Ltd. Şti) Platforma Eğitmen, Öğrenci, Kurumsal Müşteri, Üye veya Misafir Kullanıcı olarak giren kullanıcıların tüm haklarını korur. 13.06.2003 tarih ve 25137 sayılı resmi gazetede yayınlanan “Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik” gereğince, internet aracılığıyla yapılan satışlarda sözleşme yapılması bir zorunluluktur. Bu anlamda “Online/Uzaktan Eğitim” ile ilgili sözleşme detayları aşağıda belirtilmiştir.

UZAKTAN EĞİTİM SATIŞ SÖZLEŞMESİ

Aşağıda unvan ve adresleri belirtilen şirket ile sözleşmeyi okuyup kabul linkini onaylayan kullanıcı arasında tamamen kendi istek ve serbest iradeleri ile belirtilen şartlarla ”UZAKTAN EĞİTİM SATIŞ SÖZLEŞMESİ” yapılmıştır. Sözleşme maddeleri şunlardır:

MADDE 1. TARAFLAR

1.1. SATICI
Unvan : Ayfinans
(Ayfin Bilişim Teknolojileri ve finansal eğitim Hiz. Ltd. Şti) (bundan sonra “Şirket” olarak anılacaktır.)
Adres : YAKUPLU MAH. HÜRRİYET BLV. SKYPORT Skyport Residence NO: 1 İÇ KAPI NO: 151 BEYLİKDÜZÜ/ İSTANBUL

Telefon : +90 850 480 8 400
E-posta : [email protected]

1.2. ALICI
Müşteri olarak egitim.ayfinans.com sitesinden ödeme yapan kişinin-

– (bundan sonra “Kullanıcı” olarak anılacaktır.),
ödeme yaparken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır .

MADDE 2. KONU

İşbu sözleşmenin konusu, Kullanıcı’nın internet üzerinden Şirket’e siparişini verdiği, faturada detay ve niteliklerinin belirtildiği hizmetin satışı ile ilgili olarak 4077 sayılı “Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun” ve “Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik” hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerin saptanmasıdır.

MADDE 3. SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN/HİZMET BİLGİLERİ

Sözleşmeye konu olan ürün/hizmet Kullanıcı’nın internet üzerinden kendi tercihine göre Şirket’ten satın aldığı ve belirli tarihe kadar internet aracılığı ile faydalanabildiği platform altyapısı, dijital borsa eğitim içerikleri/canlı ders uygulamaları ve yayınlarıdır.

MADDE 4. GENEL HÜKÜMLER

4.1. ŞİRKET VE KULLANICININ YASAL SORUMLULUKLARI

4.1.1. Kullanıcı web sitesinde (egitim.ayfinans.com) yer alan sözleşme konusu ürünün/hizmetin temel niteliklerini, satış fiyatı ve ödeme şekli ile ifaya ilişkin olarak Şirket tarafından yüklenen ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.1.2. Sözleşme konusu üründen/hizmetten sözleşmeyi kabul eden Kullanıcı dışında biri faydalanacak ise bu kişinin, ürünü/hizmeti kabul etmemesinden Şirket sorumlu tutulamaz.

4.1.3. Şirket sözleşme konusu ürünleri/hizmetleri, Platform’da sunduğu ön bilgiler doğrultusunda açıklanan sürede/tarihte eksiksiz olarak Kullanıcı’ya sunmakla sorumludur. Ancak, Kullanıcı’nın kendisine ait internet bağlantısı, teknik altyapı, bilgisayar/cep telefonu/tablet vs. gibi araçlardan veya hizmet veren olarak eğitmenden kaynaklanan sorunlardan dolayı satın aldığı ürüne/hizmete ulaşamamasından Şirket sorumlu tutulamaz.

4.1.4. Sözleşme konusu ürünün kullanıcıya sunulabilmesi için, Şirket’in web sayfasında sunduğu satış işlemleri seçeneklerini Kullanıcı’nın adım adım ve eksiksiz olarak gerçekleştirmesi ve satış sözleşmesiyle ilgili maddeleri okuyup ilgili onay alanlarını işaretlemesi gereklidir.

4.1.5. Kullanıcının sözleşme konusu ürünü satın alması ya da kullanması sırasında kullanıcının kredi kartı/havale işlemlerinde herhangi bir nedenden dolayı ürünün bedelini ödeyememesi durumunda Şirket , Kullanıcı’nın satışa söz konusu üründen faydalanmasına ya da satışına son verir.

4.2. ÜRÜNÜN TESLİMİ VE KULLANIMI

4.2.1. Kullanıcı’nın Şirket’in satışa sunduğu ürünü/hizmeti satın alması için, satış işlemlerinin yapılacağı web sitesine (egitim.ayfinans.com) üye olması gerekir.

4.2.2. Kullanıcı’nın Şirket’in web sayfasında (egitim.ayfinans.com) satış işlemlerini adım adım gerçekleştirmesi ve onaylamasından sonra sözleşme yürürlüğe girmiş olur.

4.2.3. Ürün/hizmet, kredi kartı veya havale yöntemleri ile satın alınabilir. Bankanız, kampanyalar düzenleyerek sizin seçtiğiniz taksit adedinin daha üstünde bir taksit adedi uygulayabilir, taksit öteleme gibi hizmetler sunabilir. Bu tür kampanyalar bankanızın insiyatifindedir. Kredi kartınızın hesap kesim tarihinden itibaren sipariş toplamı taksit adedine bölünerek kredi kartı özetinize bankanız tarafından yansıtılacaktır. Bankanız, taksit tutarlarını küsurat farklarını dikkate alarak aylara eşit olarak dağıtmayabilir. Detaylı ödeme planınızın oluşturulması bankanız insiyatifindedir. Diğer yandan vadeli satışların sadece bankalara ait kredi kartlarıyla yapılması nedeniyle, kullanıcı, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin banka ve kullanıcı arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

4.2.4. Sözleşmesi sorunsuz onaylanan Kullanıcının e-posta adresine satın alma isteminin Şirket’e ulaştığını belirten bilgi mesajı gelecektir. En geç üç iş günü içinde Şirket tarafından kullanıcıya satın aldığı ürünün/hizmetin aktif hale gelmesi için ödeme işlemini tamamladığına veya tamamlamadığına dair bilgilendirme gönderilecektir. Kullanıcı, sisteme üye olduğu sırada oluşturmuş olduğu ilgili şifre/kullanıcı adı bilgileri üzerinden sisteme giriş sağlayabilecektir.

4.2.5. Ürün/hizmet alımının sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi durumunda Şirket, ilgili ürüne/hizmete ait faturayı en geç 30 iş günü içinde kullanıcının sözleşmede belirtilen e-posta adresine gönderilecektir.

4.2.6. Kullanıcı eğer canlı/interaktif ders uygulamalarından yararlanacaksa, derslerin başlama tarihinden önce ders programı ve derslere nasıl katılacakları kullanıcının panelinde yer alacaktır. İlgili derslerin kullanıcıya belirtilen bitim tarihinde Şirket taahhüdünü ifa etmiş olacaktır.

4.2.7. Eğer Kullanıcı kayıtlı ders çekimlerine ait ürün/leri satın almış ise, kullanıcı kendi panelinden bu içeriklere satın aldığı süre boyunca erişebilecektir. Belirtilen bitim tarihine gelindiğinde Şirket taahhüdünü ifa etmiş olacaktır.

4.3. KULLANICI’NIN BEYAN VE TAAHHÜTLERİ

4.3.1. Kullanıcılar, tüketici sıfatıyla talep ve şikâyetlerini Şirket’e iletişim bilgilerini kullanarak ulaştırabilirler.

4.3.2. Kullanıcı satın aldığı üründen/hizmetten faydalanmakla yükümlüdür.

4.3.3. Kullanıcının satın aldığı ürün/hizmet içeriğinde yer alan, interaktif eğitimler, videolar, online denemeler, eğitim materyalleri, sunumlar, görseller, metinler ve konuşmaların bütün telif hakları Şirket’e aittir. Kullanıcı interaktif eğitimler, videolar, online denemeler, eğitim materyalleri, sunumlar, görseller, metinler ve konuşmaları şirketten izin almadan ve sözleşme koşulları dışında kullanamaz başkalarıyla paylaşamaz web sitesindeki mevcut kullanıcı hesabını başkasına devredemez satamaz kiralayamaz. Ürünün/hizmetin toplu halde izinsiz gösterimleri veya kullanımı olduğu takdirde gösterimi yapan kullanıcı ve buna bağlı olarak ilgili organizasyon, şirket veya kurum; faaliyete katılan her bir kişi için gerekli olan kullanım bedelini şirkete ödemekle yükümlüdür. Söz konusu şifre bilgilerini veren ya da paylaşan kullanıcı, doğacak olan hukuki ve cezai müeyyidelerden sorumludur. Sözleşme’ye konu olan ürünün/hizmetin içinden alınmış görsel malzemeleri, sunumları, sesleri, videoları ve ilgili olabilecek her türlü medyayı aynı veya alıntılanmış şekilde herhangi bir medya şeklinde çoğaltmak, kopyalamak, yayınlamak ya da dağıtmak kesinlikle yasaktır. İzinsiz dağıtım yapan ya da hesap paylaşımı yapan kullanıcıların hesapları iptal edilip haklarında yasal işlem başlatılacaktır.

4.3.4. Kullanıcı, işbu sözleşmeyi ve ön bilgilendirme formunu elektronik ortamda teyit etmekle, mesafeli sözleşmelerin akdinden önce Şirket tarafından tüketiciye verilmesi gereken adres, siparişi verilen ürünlere/hizmetlere ait temel özellikler, ürünlerin/hizmetlerin vergiler dahil fiyatı, ödeme ve ifa bilgilerini de doğru ve eksiksiz olarak edindiğini teyit etmiş olur.

4.3.5. Kullanıcı satın aldığı ürünün/hizmetin satış bedelini belirlediği ödeme şekli ile gerçekleştirmekle yükümlüdür. Kullanıcı, kredi kartı ya da ödeme işlemleriyle ilgili işlem yaptığı banka ile ilgili oluşabilecek sorunlardan tamamen kendisi sorumludur.

4.3.6. Sözleşmeyi onaylayan Kullanıcı, Şirket’in yapacağı her türlü tanıtım amaçlı ilan, reklam ve bilgilendirme amaçlı SMS mesajları gönderimine izin vermiş sayılır.

4.4. ŞİRKET’İN BEYAN VE TAAHHÜTLERİ

4.4.1. Şirket, sözleşme konusu ürünü/hizmeti “Tüketici Mevzuatı”na uygun olarak, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun olarak kullanıcı’ya sunmakla yükümlüdür.

4.4.2. Şirket, mücbir sebepler ya da olağanüstü durumlarda sözleşme konusu ürünü/hizmeti kullanıcı’ya sunamaz ise durumu mümkün olan en kısa sürede Kullanıcı’ya bildirmekle yükümlüdür.

4.4.3. Sözleşme konusu üründen/hizmetten kullanıcı dışında biri yararlanacaksa, bu kişinin ürünü/hizmeti kabul etmemesinden Şirket sorumlu tutulamaz.

4.4.4. Banka ya da şirket kredi kartı güvenlik birimleri tarafından gerekli durumlarda veya kart sahibinin farklı olması durumunda onay almak için kredi kartı sahibine sistemlerinde kayıtlı telefon numarasından ulaşılamaz ise Şirket, kredi kartı sahibinin güvenliğini sağlama amacıyla ilgili siparişi iptal edebilir.

4.4.5. Her bir siparişte banka kayıtları ve bilgisayar IP numarası kayıt altına alınarak herhangi bir sahtekarlık durumunda savcılığa bildirilerek sorumlu IP sahibi hakkında sahtekarlık suçu ile hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

4.4.6. Siparişe konu olan ürünü/hizmeti çok sayıda farklı IP adresinde izleyen kullanıcı Şirket tarafından uyarılır ya da hizmet alımı iptal edilebilir. İptal sonrası ücret iadesi yapılmaz. kullanıcı, 5580 sayılı MEB Özel Öğretim Kurumları Kanununda belirtilen özel öğretim kurumlarını kapsar.

4.4.7. Kurumlar Kanun, yönergeler ve disiplin yönetmeliğine aynen uymakla yükümlüdür. Kullanıcı üründen/hizmetten yararlanma sırasında genel disiplin, ahlak kurallarına aykırı davranışlar içinde olması durumunda, Şirket tarafından canlı dersleri izleme olanağı devam ederken, derse katılımı engellenir. Disiplin cezası nedeniyle canlı yayınlar için kaydı iptal edilen kullanıcı sözleşmede yer alan ürün/hizmet bedelini ödemekle yükümlüdür.

MADDE 5. GİZLİLİK ve REKABET YASAĞI

Taraflar, gerek sözleşme süresince ve gerekse sözleşmenin sona ermesi veya feshi halinde bile, birbirleriyle çalışmaları süresince diğer taraf ile ilgili olarak doğrudan ve/veya dolaylı olarak edindikleri bu sözleşmeye konu faaliyetlerden doğan ticari sır veya özel nitelikteki bilgileri, ticari sonuçları, istatistikî bilgileri, şirkete ait bilgileri, uzaktan eğitim bilgi ve bilgisayar/internet şifrelerini, doküman, eğitim dokümanı vs belgeleri, uzmanlık bilgilerini, üçüncü şahıslara açıklamamayı ve gizliliği tam olarak korumayı kabul, beyan ve taahhüt ederler. Resmi kurum ve kuruluşlar tarafından gelen yasal olarak tedariki zorunlu bilgi istekleri bu maddenin dışında değerlendirilecektir. Resmi kurum ve kuruluşların bu yöndeki bilgi talepleri kullanıcı tarafından Şirket’e bildirilecektir.

MADDE 6. CAYMA HAKKI

6.1. Canlı derslerle ilgili siparişe konu olan ürünü/hizmeti iptal ettirmek isteyen Kullanıcı, hizmeti satın aldıktan sonra 14 gün içerisinde yazılı müracaatta bulunup hizmetin iptalini talep edebilir. Satın alma tarihinden itibaren ise 14 gün içinde Şirket’e başvuruda bulunan kullanıcının ürün/hizmet iptal koşulu: “Ürün Bedelinin %10’u + (Ürün Bedelinin / Toplam Saat) * Kullanılan Ders Saati” şeklindedir. Belirlenen tutar sipariş iptali yapılarak kullanıcı hesabına aktarılır. Siparişe konu olan ürün/hizmet dijital eğitim içerikleri (video dersler, online denemeler gibi) ise iptal edilmemektedir. Bu iptal durumlarında kullanıcıya ücret iadesi yapılmaz. Kullanıcı, Ürün/Hizmetin yanında Ayfinans’dan aldığı Hediye, Ders Notu, Kitap ve Her Türlü Dijital Dokümanı iptal başvurusu yaptıktan sonra 14 gün içerisinde Ayfinans’a ulaştırmak zorundadır. Aksi durumlarda kullanıcı, iptal başvurusu yapmamış olarak kabul edilir.

6.2. 6502 sayılı Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereği, elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallar cayma hakkının istisnalarıdır. Bu bağlamda, online eğitimlerde (dijital eğitim içerikleri dahil) iade veya iptal yapılamamaktadır. Ancak bu eğitimdeki hiçbir konuya başlamadığınız, sertifika talep etmediğiniz ve herhangi bir kampanyayla birlikte satın almadığınız sürece, 14 gün içerisinde eğitim iptali ve para iadesi talep edebilirsiniz. Tüketiciye sunulan eğitim hizmetinin bir parçası olan, geri iade edilmesi mümkün olmayan dijital materyallere ait kullanıcı bilgileri ve şifreler cayma hakkının kapsamı dışındadır.

6.3. CAYMA HAKKI KULLANIMI

6.3.1. Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin cayma hakkı süresi dolmadan, yazılı olarak Şirket’e iletilmesi yeterlidir.

6.3.2. Cayma hakkının kullanılmasında tüketici, cayma kararını bildiren açık bir beyan ile [email protected] adresine e-mail gönderebilir. İnternet sitesi üzerinden tüketicilere cayma hakkı sunulması durumunda Şirket, tüketicilerin iletmiş olduğu cayma taleplerinin kendilerine ulaştığına ilişkin teyit bilgisini tüketiciye derhal iletmek zorundadır.

6.3.3. Satıcı veya sağlayıcının yükümlülükleri;
Şirket, tüketicinin cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimin kendisine ulaştığı tarihten itibaren on dört gün içinde, varsa malın tüketiciye teslim masrafları da dahil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri iade etmekle yükümlüdür. Satıcı veya sağlayıcı, birinci fıkrada belirtilen tüm geri ödemeleri, tüketicinin satın alırken kullandığı ödeme aracına uygun bir şekilde ve tüketiciye herhangi bir masraf veya yükümlülük getirmeden tek seferde yapar.

6.4. Kullanıcı’nın eksik veya geçersiz bilgi ve belge bildirmesi nedeniyle sözleşmeye konu olan üründen/hizmetten yararlanamayan kullanıcıya ücret iadesi yapılmaz.

6.5. Şirket’in çalışma imkânlarını kısmen veya tamamen, geçici veya daimi olarak durduracak şekilde ve derecede meydana gelen kanunlarla belirlenmiş doğal afetler, salgın hastalıklar, harp, seferberlik, yangın, infilak, grev, lokavt, yetki iptali, durdurma, resmi merciler tarafından alınmış kararlar ve şirketin kontrolü haricinde zuhur eden haller mücbir sebep sayılır. Bu gibi durumlar karşısında mücbir sebebin devamı süresince Şirket yükümlülüklerini yerine getirmemesi veya geç yerine getirmesi sebebiyle sorumlu olmayacaktır. Şirket mücbir sebebin meydana gelişini müteakip derhal yazılı veya diğer iletişim kanalları ile kullanıcıya durumu bildirecektir. Mevcut mevzuatta değişiklik yapılması, sınavın durdurulması veya ertelenmesi halinde üründe/hizmette buna paralel davranılacaktır.

6.6. Herhangi bir resmi ya da özel sınavın yapılıp/yapılmamasının Şirket ile hiçbir ilgisi yoktur. Bu nedenle bir sınavın olmayacağı neden gösterilerek sözleşme konusu olan ürünün/hizmetin iptali kullanıcı tarafından talep edilemez; kullanıcı bu durumu bilerek sözleşmeyi onayladığını taahhüt eder.

6.7. Kullanıcı, birebir özel canlı ders hizmeti satın aldıktan sonra şayet eğitime herhangi bir şekilde katılamayacaksa en geç eğitimden 48 saat önce dersin zamanını değiştirmeyi talep etme hakkına sahiptir. Eğitime 48 saatten az zaman kaldıysa hiçbir surette değişiklik talep edemez; ancak dersin zamanını Eğitmenin de onaylaması kaydıyla değiştirebilir. Ayrıca, Kullanıcı eğitimin bir kısmına da olsa katılmışsa hiçbir surette iade edemez. Grup derslerinde saatlerde değişiklik yapmak Şirket’in inisiyatifindedir.

6.8. Kullanıcının, iş değişikliği, sınava hazırlanmaktan vazgeçme veya devlet kurumlarına atanması neden gösterilerek sözleşme konusu olan ürünün/hizmetin iptali Kullanıcı tarafından talep edilemez. Kullanıcı bu durumu bilerek sözleşmeyi onayladığını taahhüt eder.

MADDE 7. YETKİLİ MAHKEME

7.1. Bu sözleşmeden ve/veya uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlığın çözümünde şirket kayıtları (Bilgisayar ses ve görüntü kayıtları gibi manyetik ortamdaki kayıtlar dahil…) kesin delil oluşturur. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri, aşan durumlarda İstanbul Tüketici Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri yetkilidir.

7.2. Sözleşmede yer almayan hususlarla karşılaşıldığında ilgili kanun/kurum mevzuatı geçerli olacaktır. Kullanıcı, 4882 S. K. ile değişik 6502 S. K.’un M. 9/A, f 2 ve Mes. Söz. Yön. 5. ve 6. maddeleri gereğince ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul, taahhüt ve beyan eder.
Ben tüketici/kullanıcı olarak, işbu ön bilgilendirme formunda yazan tüm hususları okudum, anladım, kabul ettim ve tüm bu hususları onayladım, teyit ettim.

visa master card

AY Finans 2023 Tüm hakları saklıdır.

Bizi takip edin

Kripto Borsaya Giriş Rehberi Ücretsiz e-book!

İndirme linki E-Posta adresinize gönderilecek..