Kripto kışı

Kripto Kışı Nedir?

Dijital para piyasasında aktifseniz, muhtemelen kripto kışı adını duymuşsunuzdur ve bu kavram hakkında bilgi almak istemiştiniz ve belki de bu soru aklınıza gelmiştir, kripto kışı nedir? Bu soruya cevaben kripto kışı veya dijital para kışı dijital para piyasasının keskin düşüşü için kullanılan bir kelime diyebiliriz. Bazı analistler, bu makaleyi yazarken şu anda dijital para birimlerinin kışında olduğumuza inanıyor ve bu, dijital para piyasasındaki birçok aktif traderlar ve yatırımcının korkusuna neden oldu.

Kripto kışının, dijital para birimlerinin ve varlıkların fiyatlarının aylar boyunca sürekli olarak düştüğü uzun vadeli bir düşüş dönemini ifade ettiğini bilmek ilginçtir. Terim, 2017’nin sonları ile 2018 arasında Bitcoin pazarındaki gerilemeyle popüler oldu. Ayrıca dijital para birimi Bitcoin’in fiyatı kripto kışının son döneminde %84’ten fazla düşerek diğer pazarlara korku salarak çoğu altcoin’in düşmesine ve fiyatlarının düşmesine neden oldu. Bu olay tüm blockchain endüstrisini etkiledi.

Kripto kış-1
Kripto kış-2

Kripto borsa kışının faydaları nelerdir?

Makalenin bu bölümünde kripto kışı nedir? Dijital para birimi kışının faydalarını inceleyelim. En karanlık zamanın her zaman şafaktan önce olduğunu bilmek daha iyidir. Bu bariz ve çok iyi görünse de, finansın acımasız dünyasında hayatta kalmanın tek yolu bu. Böylesine güçlü bir finansal getiri bile olumlu noktalara sahiptir. Tarih, dijital para birimlerinin kışının geleneksel bir ayı piyasasıyla karşılaştırılabilir olduğunu gösteriyor. Çünkü kripto kışında dijital para birimlerinin fiyatları keskin bir şekilde düşüyor ve bazı yatırımcılar para kaybediyor ve bu kışın sonuçları diğer düşüş piyasalarından çok farklı değil ve hemen hemen aynı.

Kripto kışı veya dijital para kışı, bazı zayıf dijital para birimlerini ve projeleri yok eder ve dijital para birimlerini ve kripto projelerini daha güçlü hale getirir. Yani kripto kışında en güçlü projeler ve dijital paralar kalacak ve diğer kripto paralar yok olacak. Ayrıca, kripto kışının ardından, yalnızca risk toleransı yüksek kanıtlanmış yatırımcılar kalır ve dijital para birimlerinin fiyatı yükseldiğinde kayıplarını nasıl telafi edeceklerini ve sermayelerini nasıl artıracaklarını düşünürler.

Kripto kışı-3
Kripto kışı-4

Dijital para birimi kışında önemli noktalar

Söylediğimiz gibi, kripto kışının, dijital para birimlerinin ve varlıkların fiyatının aylar boyunca sürekli olarak düştüğü uzun bir düşüş dönemini ifade ettiğini bilin. Ayrıca dijital para kışında bulunarak dijital para piyasasında uzun vadeli bir yatırım yapmayı planlıyorsanız dijital para kışında önemli noktalara dikkat etmeliyiz. Bu nedenle yazımızın bu bölümünde dijital para kışı döneminde önemli olan noktaları incelemeye çalışıyoruz

  1.  Dijital para kışında önemli noktalardan biri de, fiyatlar düşmeden önce piyasaya girerseniz, uzun vadeli yatırım bakış açınıza bağlı kalmanızda ve dijital para birimlerinin parlak geleceğine inanmanızda fayda var. 2017 ve 2018’de Bitcoin ve dijital para birimleri zorlu bir kış geçirdi ve bu kışı yüzde 2000 büyüme ile telafi etti. Yeter ki hiçbir şey yapmayın ve bu düşme süreci bitene kadar varlıklarınızı elinizde tutun.
  2. Dijital para birimlerinin kışında bir diğer önemli nokta ise,Kripto kışı, fiyatların genellikle taban fiyat seviyesinde olması sayesinde, traderlerin ve yatırımcıların piyasaya girip dijital para birimleri ve fiyat tabanları satın almaları için iyi fırsatlar sunulmaktadır. Bu sayede dijital para piyasasına girmeyi ve yatırım yapmayı planlıyorsanız kripto kışını veya dijital para kışını her şeyi tamamen mahveden bir olay değil de dijital para alımı için bir indirim olayı olarak görmek daha doğru olacaktır.
Kripto kışı-5
Kripto kışı-6

Özet ve sonuç:

Bu Makalede Sizlere kripto kışı hakkında bilgi verip dijital para kışının faydalarını inceleyeceğiz ve bu alanda bilgi sahibi olmanız için dijital para kışında önemli noktaları gözden geçireceğiz. Söylediğimiz gibi kripto kışı, dijital para birimlerinin ve varlıkların fiyatının aylar boyunca sürekli olarak düştüğü uzun süreli bir düşüş dönemini ifade eder.

Yorum ekle

AY Finans 2023 Tüm hakları saklıdır.

Bizi takip edin

Kripto Borsaya Giriş Rehberi Ücretsiz e-book!

İndirme linki E-Posta adresinize gönderilecek..